Anasayfa » Spor Kanalları » NTV Spor Kapanacak İddialarına Yalanlama

NTV Spor Kapanacak İddialarına Yalanlama

Fenerbahce-Dogus Grup Sponsorluk Anlasmasi

NTV Spor kapanacak iddialarına yalanlama birinci ağızdan geldi. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, “Ne olur bunları bizden duyun.” diyerek iddiaları yalanladı.

Ferit Şahenk, Fenerbahçe ile Doğuş Grubu arasındaki sponsorluk anlaşmasının duyurulması amacıyla Ülker Spor ve Etkinlik Salounu’nda düzenlenen toplantıda önemli açıklamalar yaptı. Milliyet Gazetesi’nden Ümit Avcı’nın, kanalın kapatılması iddialarına yönelik sorduğu soruya net bir dille ve birinci ağızdan cevap verdi.

Ümit Avcı’nın:

Doğuş Grubu olarak Türk Sporu’nun her tarafına çok ciddi yatırımlarınız var. Bunu takdirle izliyoruz. Son günlerde grubunuzun bünyesinde olan NTV Spor’un kapanma söylentileri çok fazla konuşulmaya başlandı. Bu konuda alınmış bir kararınız var mı?

şeklinde yönelttiği soruya Ferit Şahenk, şu cevabı verdi:

Evet, ben de ilgiyle duyuyorum. Son 6 aydır grupla ilgili aslında “şunu aldılar, şunu kapattılar, şunu sattılar” diye, bazı internet sitelerinde haberler okuyorum. İlgiyle izliyorum herkesi. Bir gün inşaalah böyle bir gelişme olursa, Doğuş Grubu 55 senedir bu memleketin bir parçasıdır. Her türlü gelişmeyi, aldığı kararı, gerçeğiyle, yürekliliğiyle, gerektiğinde bilhassa kamuoyuyla paylaşmak için Türkiye’nin değerli basın mensuplarıyla her zaman bunları paylaşır. Ne olur bunları bizden duyun.

Kanalın kapatılacağı söylentileri ilk olarak geçtiğimiz yıl ortaya atılmış, kamuoyunda çok fazla konuşulmuş ve kanalın resmi Twitter hesabından yapılan yalanlama ile iddialara son nokta konmuştu. Fakat son günlerde bazı internet siteleri benzer söylentileri yeniden alevlendirmiş ve kanalın 17 Temmuz’da yayın hayatına son vereceğini iddia etmişti. Sosyal medyadan hızla yayılan dedikodular hakkında yetkililerden bugüne kadar herhangi bir açıklama yapılmamıştı. (İlgili haberi buradan okuyabilirsiniz.).

NTV Spor kapanacak iddialarına yalanlamanın birinci ağızdan gelmiş olması, dedikodu ve spekülasyonların sona ermesine vesile olacaktır diye tahmin ediliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*